Ogłoszenia duszpasterskie

(19.09.2021 r. –26.09.2021 r.)

   Dziś 25 niedziela zwykła obchodzona jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

   Kolekta przeznaczona jest na kościół.

   Komentarz liturgiczny: Uczta eucharystyczna, na którą przyszliśmy, ma jednego Gospodarza – Boga. Odpowiadając na Jego zaproszenie, bierzmy udział w tej liturgii, by wśród codziennych zmartwień, obowiązków i międzyludzkich zależności doświadczyć miłości, dobroci i nadziei na wieczne, lepsze życie.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 20 września, przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kima Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  • we wtorek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  • w czwartek, 23 września, wspominamy w liturgii św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
  • w piątek, 24 września, obchodzimy święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej.  

   W środę, 22 września, o godz.18.45 w kościele, spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I-komunii św.

    W piątek, 24 września, o godz.18.30 na Farce, spotkanie młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej w ramach przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

   W sobotę, 25 września, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

   Bóg zapłać panom Józefowi Adamcowi i Stanisławowi Machejowi za pielęgnacje krzewów ozdobnych przy budynku probostwa. Dziękuję paniom za ułożenie nowych kwiatów w kościele, za złożoną ofiarę na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 25 września, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Sadowej 31, 35, 41 i 49 oraz Kończyckiej 9. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W przyszłą niedzielę, 26 września, przypada 26 niedziela zwykła rozpoczynająca XX Tydzień z Ewangelią pod hasłem: „Masz talent”. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii a dziś po Mszy św. przed kościołem, zbiórka ofiar na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

   Niech Boże błogosławieństwo oczyści nasze serca z chęci dominowania nad innymi, a uzdolni nas do umiłowania woli samego Boga