Ogłoszenia duszpasterskie

 

(13.06.2021 r. –20.06.2021 r.)

Dziś przypada 11 niedziela zwykła.

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

   Komentarz liturgiczny: W ten dzień świąteczny gromadzimy się na sprawowaniu Eucharystii, aby posilić się słowem Bożym oraz Ciałem i Krwią Chrystusa. Czynimy tak, ponieważ doświadczamy, ze bez Boga rzeczywiście nic nie możemy uczynić, a życie w Jego królestwie jest najlepszą decyzją, jaką człowiek może podjąć w swoim życiu.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 14 czerwca, przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  • w czwartek, 17 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

   W środę, 16 czerwca, o godz.17.30, lectio divina – modlitwa słowem Bożym.

   W piątek, 18 czerwca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Uczynimy to na nabożeństwie o godz.17.30.

   Od 13 czerwca br., w okresie pandemii koronawirusa, podczas Mszy świętych i nabożeństw, aż do odwołania, w naszym kościele będzie mogła być zajęta połowa miejsc dla wiernych. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka).

   Bóg zapłać paniom za ofiarowane pieniądze na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 19 czerwca, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Karnowiec 25, 31, 33, 71 i 77 oraz Zagrodowej 19 i 26. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, przypada 12 niedziela zwykła. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

   Dziękuję Parafianom za tak wiele przejawów życzliwości i wzajemnego wsparcia. Składam serdeczne „Bóg zapłać”, za każdą Waszą ofiarę, przekazywaną przelewem na konto parafialne lub też w inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

    Idąc dalej przez życie wzrastajmy w naszym człowieczeństwie i naszej wierze. Niech Boże błogosławieństwo nam w tym pomoże.