Ogłoszenia duszpasterskie

 

(29.11.2020 r. –06.12.2020 r.)

Dzisiaj I niedziela adwentu, rozpoczynająca w całym Kościele powszechnym nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej uczcie”.

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

   Komentarz liturgiczny: Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na święta Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście uwielbionego Chrystusa. Na spotkanie Pana przygotowuje nas już teraz każda Eucharystia, będąca znakiem przyszłej uczty w Królestwie niebieskim.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w środę, 2 grudnia, o godz.16.30, lectio divina – modlitwa słowem Bożym,
  • w czwartek, 3 grudnia, przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • w piątek, 4 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym dniu o godz.10.00, uroczysta Msza św. w intencji górników pracujących, emerytów i rencistów oraz ich rodzin. Serdecznie zapraszam. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.

   Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w naszym kościele z powodu pandemii nie będzie Mszy świętych roratnich dla dzieci. Zapraszam do oglądania Mszy św. roratniej przez internet.

   W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca..

   W I czwartek modlimy się za powołanych do służby w kościele oraz o nowe powołania kapłańskie i życia konsekrowanego.

   W I piątek, o godz.16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie której, zostanie odprawione nabożeństwo do NSP Jezusa.

   W I sobotę, po Mszy św. i nabożeństwie do Niepokalanego Serca NMP, spotkanie Róż Różańcowych w kościele. Po spotkaniu, o godz.9.30, odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, których uprzednio zgłaszamy u pana kościelnego w zakrystii.

  Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

  W zakrystii można kupić opłatki i świece Caritas Polska: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nie czekajmy z zakupem do świąt.

    Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, druga niedziela adwentu, 6 grudnia, będzie obchodzona jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej diecezji a po Mszy św., przed kościołem, zbiórka ofiar dla Kościoła katolickiego na Wschodzie.

    Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 5 grudnia, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Czuchowskiej 8, 16, 25, 36 i 41 oraz Cieszyńskiej 22. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   Dziękuję Parafianom za tak wiele przejawów życzliwości i wzajemnego wsparcia. Składam serdeczne „Bóg zapłać”, za każdą Waszą ofiarę, przekazywaną przelewem na konto parafialne lub też w inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

   Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w nadziei, że Pan na pewno przyjdzie, aby nagrodzić tych, którzy strzegą Jego dróg.