Ogłoszenia duszpasterskie

(21.04.2019 r. – 28.04.2019 r.)

Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

    Kolekta na potrzeby naszej parafii.

    Komentarz liturgiczny: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Mówi nam o tym nie tylko Jego pusty grób, ale przede wszystkim nasze osobiste doświadczenie wiary. On żyje i jest teraz pośród nas. Zgromadził nas tutaj, abyśmy przez udział w tym misterium paschalnym razem z Nim powstali do nowego życia.

   Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.30 i 10.30. Kolekta na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i KUL.

   W Piątek Wielkanocny, 26 kwietnia, rozpocznie się w naszym dekanacie, w kościele w Goleszowie, peregrynacja relikwii św. Melchiora Grodzieckiego. Porządek peregrynacji relikwii Świętego jest wywieszony w gablotkach. Gorąco zapraszam, wszystkich Parafian do nawiedzenia kościoła goleszowskiego w wybranych przez siebie terminach. Zapraszam do Goleszowa Poczty Sztandarowe, na Mszę św., rozpoczynającą czas nawiedzenia, w piątek o godz.18.00.

   Tydzień po wielkanocny, czyli Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, to czas szczególny, poświęcony refleksji nad tajemnicą paschalną i tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, którego uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się również w przyszłą niedzielę 75. Tydzień Miłosierdzia pod Hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej parafii a po Mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na cele charytatywne.

   Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła na przeżycie Triduum Paschalnego i święta Zmartwychwstania Pańskiego, państwu Elżbiecie i Eugeniuszowi Gabzdylom, Ewie i Grzegorzowi Koniecznym, paniom Stanisławie Kozieł, Joannie Kantor, panom Józefowi Adamcowi, Tadeuszowi Szatanikowi Józefowi Michalikowi oraz Stanisławowi Machejowi z ul. Sadowej, za wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu, za ułożenie kwiatów i umycie kościoła, ministrantom i lektorom za wyczyszczenie świeczników składam serdeczne podziękowanie. Dziękuję służbie liturgicznej, kościelnej i ministrantom. Dziękuję strażakom za pełnienie warty przy Bożym Grobie. Bóg zapłać parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na orkiestrę. Dziękuję parafianom za dary stołu. Dziękuję także państwu Elżbiecie i Eugeniuszowi Gabzdylom za zafundowanie nowych obrusów do kościoła a pani Józefie Szatanik za ich obszycie. Bóg zapłać sprzątającym za ofiarowane pieniądze na kwiaty i posprzątanie kościoła. W sobotę, 27 kwietnia, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Kościelnej 15, Głównej 21, 23 i 25 oraz Rolnej 15. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła. Na koniec pragnę serdecznie podziękować chórowi kościelnemu za ubogacenie świątecznej liturgii swym śpiewem.

   Ukazał się „Natanael”, kolejny numer naszego parafialnego czasopisma, które jest do nabycia na stoliku pod chórem.

   Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze. Niech tak przeżywana wiara budzi naszą nadzieję na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.

   Na trud radosnego głoszenia, że życie Chrystusa objawia się w całej pełni, a Chrystus zmartwychwstał i żyje, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.