Ogłoszenia duszpasterskie

 

( 20.10.2019 r. – 27.10.2019 r.)

   Dziś przypada 29 niedziela zwykła obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła.

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

   Komentarz liturgiczny: Nasz Pan i Nauczyciel, Jezus Chrystus, uczy nas dzisiaj wytrwałej i ufnej modlitwy. Znakiem takiej modlitwy jest święta Eucharystia, w której spotykamy się z naszym Panem i Zbawicielem. Otwórzmy nasze serca na wielki dar zbawienia, którego źródłem jest sprawowana liturgia.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • we wtorek, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

   W poniedziałek, 21 października, o godz.16.45, w salce przy probostwie, odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Wczesnej i I-Komunii św. Po spotkaniu w salce, zapraszam rodziców i dzieci na nabożeństwo różańcowe, na którym zostaną poświecone i wręczone tym dzieciom różańce.

   Intencje mszalne na 2020 rok można jeszcze zamawiać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej:

             we wtorek, od godz.   7.30 –  9.00,

                 w środę, od godz..15.00 – 17.15,

           w czwartek, od godz.   7.30 –   8.30

   Kończy się miesiąc październik a z nim nabożeństwa różańcowe, w których przez modlitwę różańcową czcimy Matkę Syna Bożego. Zapraszam parafian do udziału w tych nabożeństwach.

   Bóg zapłać za skoszenie trawy wokół kościoła i przy budynku probostwa. Dziękuję za ofiarowanie i posadzenie bratków przy Krzyżu Misyjnym. Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 26 października, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Długiej 24, 40, 40a i 71, Kwiatowej 8 oraz Myśliwskiej 22. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W przyszłą niedzielę, 27 października, przypada 30 niedziela zwykła. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Dziś po Mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na cele misyjne.

   Wychodząc z tej Mszy św. nie zapomnijmy o codziennej i gorącej modlitwie. Niech to wytrwałe wołanie do Boga będzie dla nas źródłem wiary i pomocą we wszystkich potrzebach.