Ogłoszenia duszpasterskie

(25.02.2018 r. – 04.03.2018 r.)

Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

   Komentarz liturgiczny: Wielki Post, który przeżywamy, daje nam kolejny raz sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego. Jest to odpowiedni czas, abyśmy z pomocą słowa Bożego i sakramentów, odnowili naszą drogę wiary – zarówno osobistą, jak i wspólnotową – stojącą pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na świętą noc paschalną.

   W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w tradycji polskiej religijności.

   W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci na godz.17.00, na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

   W niedzielne popołudnia gromadzimy się w kościele, o godz.15.00, by wysłuchać kazania pasyjnego i zaśpiewać Gorzkie Żale.

   W poniedziałek, 26 lutego, o godz.16.30, w salce przy probostwie katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I-Komunii św.

   Okazja do spowiedzi św., dla dzieci Szkoły Podstawowej w poniedziałek, po lekcjach w szkole.

   W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

   W I piątek po porannej Mszy św. odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, których uprzednio zgłaszamy u pana kościelnego w zakrystii. W tym dniu o godz.16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, na zakończenie której, odprawimy nabożeństwo do NSP Jezusa. O godz.17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

   W sobotę, 3 marca, po porannej Mszy św. i nabożeństwie do Niepokalanego Serca NMP spotkanie Róż Różańcowych w kościele.

   W ramach akcji Caritas Polska przeprowadzanej we wszystkich kościołach w Polsce, w zakrystii można kupić paschaliki świąteczne „Wielkopostne Dzieło Miłosierdzia”, za symboliczną cenę 7 zł.

   Bóg zapłać paniom za ofiarowane pieniądze na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 3 marca, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Głównej 47 i 49, Rolnej 9 i 11 oraz Spokojnej 10. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W przyszłą niedzielę, kolekta na potrzeby naszej diecezji a dziś po Mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na Dzieło Pomocy Misjonarzom i Misjonarkom z Polski – „Ad Gentes”, którzy pracują w Afryce.

   Niech przyjęte błogosławieństwo umocni nas, abyśmy nie ulegli lękowi, że nie podołamy Bożym wymaganiom.