Ogłoszenia duszpasterskie

(10.12.2017 r. – 17.12.2017 r.)

Dziś 2 niedziela adwentu, obchodzona jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Komentarz liturgiczny: W drugą niedzielę adwentu gromadzimy się jako wspólnota dzieci Bożych na wspólnej Eucharystii, aby nie tylko zdać relację Panu z pracy i postępów dokonanych w naszym życiu w minionym tygodniu, ale przede wszystkim aby zaczerpnąć łaski słowa, które pomaga nam żyć lepiej oraz łaski Pokarmu, który podtrzymuje nasze życie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w środę, 13 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • w czwartek, 14 grudnia, przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W poniedziałek, 11 grudnia, o godz.16.00, w salce przy probostwie spotkanie dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I-Komunii św. a o godz.17.45, na Farce spotkanie młodzieży trzeciej klasy gimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W piątek, 15 grudnia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Uczynimy to na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego o godz.16.30.

Wyrazem naszego czujnego oczekiwania na przyjście Chrystusa niech będzie nasz udział w roratach, na które wszystkich serdecznie zapraszam.

W zakrystii są do kupienia opłatki wigilijne i świece Caritas Polska: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nie czekajmy z zakupem do świąt. Niech na naszym stole wigilijnym nie zabraknie takiej świecy.

Dziękuję rodzinom Nowak, Kozieł i Konieczny za ofiarowanie gadżetów dla dzieci na spotkania roratnie. Dziękuję paniom Krystynie Kałuża i Agacie Zrąbkowskiej za przygotowanie na Farce spotkania dla Dzieci Maryi i ich rodziców oraz paniom za upieczenie ciasta dla tych dzieci. Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 16 grudnia, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Czuchowskiej 8, 16, 25, 36 i 41 oraz Cieszyńskiej 22. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

W przyszłą, 3 niedzielę adwentu, kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na opłacenie energii elektrycznej a dziś po Mszy św., przed kościołem, zbiórka ofiar dla Kościoła katolickiego na Wschodzie.

                       

Przyjąwszy błogosławieństwo Pana, obwieszczajmy wszystkim o konieczności nawrócenia i przygotowania się na spotkanie z Jezusem.