Ogłoszenia duszpasterskie

 

( 01.12.2019 r. – 08.12.2019 r.)

   Dzisiaj I niedziela adwentu, rozpoczynająca w całym Kościele powszechnym nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary” a w naszej diecezji rozpoczyna się „Rok św. Jana Sarkandra”.

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

   Komentarz liturgiczny: Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela. Nowy rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia. Czy jesteśmy ludźmi, którzy każdego dnia czujnie oczekują radosnego spotkania z Panem?

   Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • we wtorek, 3 grudnia, przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • w środę, 4 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym dniu o godz.10.00, uroczysta Msza św. w intencji górników pracujących, emerytów i rencistów oraz ich rodzin. Serdecznie zapraszam. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św. Po południu o godz.16.30, lectio divina – modlitwa słowem Bożym,
  • w piątek, 6 grudnia, przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego,
  • w sobotę, 7 grudnia, wspominamy w liturgii św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

   W poniedziałek, 2 grudnia, o godz.16.00, w salce przy probostwie katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I-Komunii św.

   W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca..

   W I piątek po porannej Mszy św. odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, których uprzednio zgłaszamy u pana kościelnego w zakrystii. O godz.16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie której, zostanie odprawione nabożeństwo do NSP Jezusa.

   Okazja do spowiedzi św.: dla dorosłych codziennie przed Mszą św., dla dzieci Szkoły Podstawowej w poniedziałek, po lekcjach w szkole a dla młodzieży szkół średnich w piątek od godz.16.00.

   Msze św. roratnie będą:  – w  poniedziałki, środy i piątki, o godz.17.00,

                                             – we wtorki i czwartki, o godz.7.00,

                                             – w soboty, o godz.8.00.

   Wyrazem naszego czujnego oczekiwania na przyjście Chrystusa niech będzie nasz udział w roratach, na które wszystkich serdecznie zapraszam, a zwłaszcza dzieci. Młodsze niech przyjdą tradycyjnie z lampionami. Młodzież szkół średnich zapraszam w poniedziałki, środy i piątki.      W zakrystii można kupić opłatki i świece Caritas Polska: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nie czekajmy z zakupem do świąt.

    Bóg zapłać pani Joannie Kasztura i panu Tadeuszowi Franiokowi za zrobienie wieńca adwentowego. Dziękuję pani Krystynie Leyk, panu Zbigniewowi Kempińskiemu, państwu Katarzynie i Sebastianowi Chrapkom, Jackowi i Magdalenie Hałaskom oraz Markowi i Jolancie Ignackom za ofiarowanie gadżetów dla dzieci, które będą rozdawane w czasie rorat. Dziękuję paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 7 grudnia, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Długiej 35, Kostkowickiej 38, Myśliwskiej 18, Rajskiej 5 oraz Rolnej 11. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W przyszłą niedzielę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, druga niedziela adwentu, 8 grudnia, będzie obchodzona także jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Kolekta w przyszłą niedzielę na kościół a po Mszy św., przed kościołem, zbiórka ofiar dla Kościoła katolickiego na Wschodzie.

   Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w nadziei, że Pan na pewno przyjdzie, aby nagrodzić tych, którzy strzegą Jego dróg.