Ogłoszenia duszpasterskie

(23.06.2019 r. – 30.06.2019 r.)

Dziś przypada 12 niedziela zwykła. W naszych modlitwach szczególnie polecamy Panu Bogu naszych ojców z okazji Dnia Ojca.

Kolekta przeznaczona jest na kościół.

Komentarz liturgiczny: Spośród ludzi współczesnych Jezusowi jedni twierdzili, że jest On Janem Chrzcicielem, inni, że Eliaszem, a jeszcze inni, ze jest jednym z proroków. Obecnie widzi się w Nim Niepojęty Absolut, Czystą Myśl a czasem Dobrego Pasterza. Pamiętajmy jednak, że jest On Synem Bożym, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia.

Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela,
  • w piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w tym dniu o godz.7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  • w sobotę, 29 czerwca, obchodzimy w liturgii uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz.8.00 i 10.00. Kolekta przeznaczona jest na Świętopietrze czyli do dyspozycji Ojca Świętego.

W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się XXVIII Piesza Pielgrzymka z Cieszyna do Częstochowy na Jasną Górę. Zapisy są przyjmowane do końca czerwca, po każdej Mszy św. w zakrystii. Bliższe informacje o pielgrzymce zawarte są na plakacie w gablotkach.

W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, przypada w liturgii 13 niedziela zwykła. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej parafii.

Dziękuję parafianom za złożenie ofiary na zakupienie opału na zimę do kościoła i na Farkę. Bóg zapłać dzieciom wczesno i I –komunijnym oraz ich rodzicom za złożoną ofiarę na kościół. Za te pieniądze zostały zakupione naczynia na oleje święte oraz trzy kolejne nowe tomy lekcjonarzy mszalnych. Składam także serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do ustawienia pięknych ołtarzy z okazji uroczystości Bożego Ciała oraz rodzinom, które udekorowały okna swoich domów symbolami eucharystycznymi na trasie procesji. Dziękuję za przywiezienie brzózek. Bóg zapłać chórowi kościelnemu za odśpiewanie pieśni przy czterech ołtarzach. Dziękuję rodzicom dzieci wczesno i I-komunijnych za uporządkowanie obejścia kościoła i budynku probostwa oraz skoszenie trawy. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty do kościoła z ołtarzy Bożego Ciała, paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 29 czerwca, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Długiej 53, 74 i 88 oraz Myśliwskiej 2, 9 i 15. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   Niech Boże błogosławieństwo wspomoże nas w świadczeniu o bezinteresownej miłości Boga względem ludzi i unikaniu zła w codziennym życiu.