Ogłoszenia duszpasterskie

(15.04.2018 r. – 22.04.2018 r.)

Dziś przypada 3 niedziela wielkanocna, obchodzona jako Niedziela biblijna.

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

   Komentarz liturgiczny: W dzisiejszej ewangelii „uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba”. Jako ludzie wierzący powinniśmy umieć dzielić się pięknem i wielkanocna radością naszej wiary. Przekazując Dobra Nowinę możemy odmienić smutne oblicze świata.

   W poniedziałek, 16 kwietnia, o godz.16.00, pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I-Komunii św.

   W środę, 18 kwietnia, o godz.17.30, Lectio Divina – modlitwa słowem Bożym.

   W piątek, 20 kwietnia, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji przypadającego w tym dniu III piątku miesiąca. O godz.17.00, okazja do spowiedzi św. dla młodzieży trzeciej klasy gimnazjalnej przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz.17.30.

   W sobotę, 21 kwietnia, o godz.15.00, w kościele w Goleszowie, próba młodzieży trzeciej klasy gimnazjalnej przed uroczystością bierzmowania.

   W przyszłą niedzielę, 22 kwietnia, przypada Niedziela Dobrego Pasterza. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii a dziś po Mszy św. przed kościołem, zbiórka ofiar na diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wszystkich wydarzeniach z życia Kościoła lokalnego na falach eteru i przez internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecam ofiarności wszystkich wiernych.

   Dziękuję paniom Elżbiecie Gabzdyl, Wandzie Konieczny, Krystynie Michalik i Anieli Kuś za okopanie róż przy kościele i budynku probostwa a rodzinom Kantor i Kozieł za posadzenie bratków przy Krzyżu Misyjnym. Bóg zapłać państwu Stanisławowi i Annie Kabiesz oraz paniom Jadwidze Pszczółka, Joannie Kasztura, Krystynie Czudek, Kazimierze Miły, Józefie Szatanik i Annie Pietroszek za przygotowanie spotkania dla Chorych i Seniorów naszej parafii na Farce oraz za upieczenie ciasta na to spotkanie. Dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali przy demontażu Bożego Grobu i ułożeniu kwiatów. Bóg zapłać panu Tadeuszowi Szatanikowi, Eugeniuszowi Gabzdylowi i Stanisławowi Machejowi z ul. Sadowej za naprawienie klamki w furtce i przycięcie drzewek owocowych w sadzie. Dziękuję panu Janowi Dawid za ofiarowanie i posadzenie świerków na zapleczu probostwa. Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 21 kwietnia, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicy Karnowiec 30, 59, 78, 81 i 88. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W poniedziałek rozpoczynamy prace związane z odwodnieniem i remontem chodników wokół kościoła, dlatego proszę o dalsze zadeklarowane ofiary na remont.

   Niekiedy i my sami jesteśmy zmieszani i wątpliwości budzą się w naszych sercach. Nie zniechęcajmy się jednak, bowiem Pan, prawdziwie zmartwychwstał!