Ogłoszenia duszpasterskie

 

( 26.03.2020 r. – aż do odwołania)

    Przypominam, że po zmianie czasu, porządek Mszy świętych w tygodniu od poniedziałku, 30 marca, powraca do cyklu letniego. Msze św.: w poniedziałki, środy i piątki będą sprawowane o godz.18.00.

   Podczas Mszy Świętej w kościele może znajdować się tylko 5 osób, które zamówiły intencję mszalną. Prosimy te osoby, aby weszły do kościoła przez zakrystię.

   W czasie trwania Mszy Świętej nie korzystamy z pomocy Służby Liturgicznej i organistów. Dotyczy to całego okresu epidemii. Msze Święte będą recytowane.

   Wiernych prosimy, żeby zajmowali miejsca w sposób rozproszony.

   Uroczystości pogrzebowe i ślubu będą odprawiane tylko z udziałem 5 osób. W przypadku chrztów, sakramentu udzielać się będzie w grupie nie przekraczających 5 osób. Sakrament chrztu będzie udzielany poza Mszą Świętą.

   Chorych w domach odwiedzi się tylko na wypadek niebezpieczeństwa śmierci. Ograniczy się w ten sposób możliwość infekcji, która w przypadku chorych i starszych parafian grozi śmiercią. Nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w pierwszy piątek kwietnia, przed świętami wielkanocnymi.  

   Proszę również zapoznać się z informacjami i zaleceniami umieszczonymi 26.03.2020 roku na głównej stronie internetowej naszej parafii i obowiązującymi aż do odwołania.