Ogłoszenia duszpasterskie

 

( 26.01.2020 r. – 02.02.2020 r.)

   Dziś 3 niedziela zwykła obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

   Kolekta przeznaczona jest na kościół

   Komentarz liturgiczny: Gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu Najświętszej Ofiary. W wielu sprawach się różnimy. Każdy ma swoją własną historię życia, swoje nadzieje i plany, ale także kłopoty, troski i problemy. Pomimo tych różnic łączy nas wiara w jednego Boga. O dar jedności w wierze trzeba się ciągle modlić. Niech udział w tej Eucharystii będzie wyrazem naszej wiary, ale także prośbą o ducha jedności wśród wszystkich uczniów Chrystusa.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 27 stycznia, przypada wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa,
  • we wtorek, 28 stycznia, obchodzimy wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w piątek, 30 stycznia, wspominamy w liturgii św. Jana Bosko, prezbitera.

     W poniedziałek, 27 stycznia, o godz.16.00, w salce przy probostwie katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej i I-komunii świętej.

   W piątek, 31 stycznia, po Mszy św. wieczornej, o godz.17.30 na Farce, spotkanie młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

   W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy to oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Uczynimy to na nabożeństwie o godz.8.30. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w kościele.

   Opłaty za miejsca w ławkach za 2020 rok składamy w zakrystii.

   Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Za wszelką gościnność, złożone ofiary, składam serdeczne Bóg zapłać.

      W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego, Jezusa Chrystusa. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec zwanych gromnicami. Dzieci, które w tym roku przystąpią do Wczesnej i I-Komunii św., na Mszy św. o godz.10.30, otrzymają poświęcone świece. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

   Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie Kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 1 lutego, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Karnowiec 20, 56, 58, 70 75 i 89 oraz Rybackiej 2. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

     Idźmy budować Królestwo Boże i naszym życiem przybliżajmy dzień zjednoczenia wszystkich chrześcijan. Niech nam w tym Bóg błogosławi.