Ogłoszenia duszpasterskie

 

( 05.07.2020 r. –12.07.2020 r.)

Dziś przypada 14 niedziela zwykła.

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

   Komentarz liturgiczny: Każdy człowiek potrzebuje od czasu do czasu słów pocieszenia. Nawet pewnie wystarczy tylko jakieś dobre słowo, które nada sens temu, co dzieje się wokół nas i w nas samych. Potrzebujemy wsparcia szczególnie wtedy, kiedy przytłacza nas jakieś wydarzenie. Msza św., którą rozpoczynamy, to wsparcie, którego udziela nam Jezus przychodząc w słowie i chlebie. Skorzystajmy w pełni z pomocy, jakiej nam udziela w naszej drodze do zbawienia.

      Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 6 lipca, obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
  • w środę, 8 lipca, przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,
  • w sobotę, 11 lipca, obchodzimy w liturgii święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

     W przyszłą niedzielę, 12 lipca, przypada 15 niedziela zwykła. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii..

   Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 11 lipca, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Długiej, 35, Kostkowickiej 38, Myśliwskiej 18, Rajskiej 5 oraz Rolnej 11. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   Dziękuję parafianom za tak wiele przejawów życzliwości i wzajemnego wsparcia. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za każdą Waszą ofiarę, przekazywaną przelewem na konto parafialne lub też w inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

    Pozdrawiam i zapewniam o modlitwie.

     Razem z Bożym błogosławieństwem nieśmy pokrzepienie serc tym, którzy nie doświadczyli jeszcze Jezusa w swoim życiu.