Ogłoszenia duszpasterskie

 

( 20.09.2020 r. –27.09.2020 r.)

Dziś 24 niedziela zwykła obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.

  Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

  Komentarz liturgiczny: Pan jest blisko, a my przyszliśmy, aby Go odnaleźć i wzywać. Dzięki tej Eucharystii drogi naszego życia zaczynają biec drogą ku Bogu. Bóg pragnie nam w tym pomagać, karmić Słowem i Ciałem Swego Syna. My korzystając z tych owoców odkupienia mamy przynosić owoc naszej codziennej pracy i uwierzyć w miłosierdzie i sprawiedliwość Wiecznego Gospodarza.

Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek 21 września, przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  • w środę, 23 września, obchodzimy wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
  • w czwartek, 24 wrześni, przypada święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej,

   W poniedziałek, 21 września, o godz.18.45, na Farce, spotkanie młodzieży pierwszej klasy szkół średnich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

     W sobotę, 26 września, o godz.8.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego z okazji święta Patronalnego.

   Zapraszam dzieci szkoły podstawowej do uczestnictwa we Mszy św. szkolnej w środy, o godz.18.00.

   W przyszłą niedzielę, 27 września, przypada 26 niedziela zwykła, obchodzona jako Dzień Modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem: „Eucharystia jest źródłem miłości”. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii a dziś po Mszy św. przed kościołem, zgodnie z zapowiedzią, zbiórka ofiar na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego zbiórkę na rzecz rozgłośni polecam ofiarności wszystkich wiernych.

   Bóg zapłać paniom za złożenie ofiar na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 26 września, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Myśliwskiej 58, 59, 76, 101, 104 oraz Leśnej 13. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   Niech Bóg w Trójcy Jedyny umacnia nas swoim błogosławieństwem, abyśmy po powrocie do codziennego życia szukali Jego mądrości.