Ogłoszenia duszpasterskie

(14.10.2018 r. – 21.10.2018 r.)

Dziś przypada 28 niedziela zwykła obchodzona jako XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”.

   Kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

   Komentarz liturgiczny: W niedzielę – dzień należący do Pana, przychodzimy do Niego, by zaczerpnąć z Jego dobroci. Wybierając to spotkanie z Nim podejmujemy mądrą decyzję, bo tylko On daje szczęście prawdziwe i wieczne.   

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 15 października, obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także Dzień Dziecka utraconego,
  • we wtorek, 16 października, przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  • w środę, 17 października, wspominamy w liturgii św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • w czwartek, 18 października, obchodzimy święto św. Łukasza , Ewangelisty,
  • w sobotę, 20 października, przypada wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.

   W poniedziałek, 15 października, o godz.16.00, w salce przy probostwie, odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Wczesnej i I-Komunii św. z rocznika 2012 (obecnie pierwszej klasy) i I-Komunii św. z rocznika 2010 (obecnej trzeciej klasy), które nie były we Wczesnej Komunii św. Wymogiem dopuszczenia dziecka do Wczesnej Komunii św. jest to, by 6-latek w poprzednim roku ukończył religię w grupie 5-latków oraz miał oparcie religijne w praktykujących rodzicach, matce i ojcu, nie mających przeszkody kanonicznej.

   Obchodzących w przyszłym roku kalendarzowym okrągły jubileusz małżeństwa, okrągłe urodziny a także pierwsze rocznice śmierci swoich bliskich zmarłych zapraszam w nadchodzącym tygodniu we wtorek, środę i czwartek do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania w celu zamówienia intencji mszalnych na przyszły rok kalendarzowy.

   W środę, 17 października, o godz.17.00, Lectio Divina – modlitwa słowem Bożym.

   W piątek, 19 października, o godz.17.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

   Trwają nabożeństwa różańcowe. W niedziele października nabożeństwa te są o godz.15.00, w poniedziałki, środy i piątki, o godz.17.30, a we wtorki, czwartki i soboty, po Mszy św. porannej. Gorąco zachęcam do udziału w tych nabożeństwach.

   W przyszłą niedzielę, 21 października, będziemy obchodzić w Kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na opłacenie energii elektrycznej a po Mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na cele misyjne. Dziś po Mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionych młodzieży i dzieci.

   Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 20 października, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Głównej 47 i 49, Rolnej 9 i 11 oraz Spokojnej 10. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy żyjąc w świętości z odwagą mogli głosić Dobrą Nowinę o Jezusie.