Ogłoszenia duszpasterskie

(17.02.2019 r. – 24.02.2019 r.)

 

Dziś 6 niedziela zwykła.

   Kolekta przeznaczona jest na duszpasterstwo specjalne w diecezji.

   Komentarz liturgiczny: Pobudzeni zaproszeniem Jezusa zmartwychwstałego, gromadzimy się na Jego Najświętszej Ofierze, aby od naszego Zbawiciela uczyć się ofiarowania i wyrzeczenia siebie do końca. Niedzielna Eucharystia uzdalnia nas do tego, abyśmy potrafili dzień po dniu składać siebie w gotowości służby Bogu.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w środę, 20 lutego o godz.16.30, Lectio divina – modlitwa słowem Bożym,
  • w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła,
  • w sobotę, 23 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

   Wielokrotnie mówimy, że nie wiemy, jak realizować nasze życie, aby podobać się Panu Bogu i osiągnąć zbawienie. Przypominam, że Kościół wskazał nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.

   Uczynki co do duszy: grzeszących upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.

   Uczynki co do ciała: łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzić, więźniów wspierać, umarłych pogrzebać.

   Ofiary za miejsca w ławkach na 2019 rok, składamy w zakrystii. 

   Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 23 lutego, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach Karnowiec 92, 121, 123 i 127 oraz Cieszyńskiej 91. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła. 

   W przyszłą niedzielę, kolekta na potrzeby naszej parafii a po Mszy św., przed kościołem, zbiórka ofiar na Muzeum Diecezjalne.

   W życiu należy umieć przyjąć to, co ono niesie, oraz starać się żyć w zgodzie z Ewangelią, traktując wszystko jako wolę Boga i drogę do nieba. Niech nas umacnia w tym błogosławieństwo Boże.