Skip to content

Ogłoszenia duszpasterskie

(27.11.2022 r. –04.12.2022 r.)

I Niedziela Adwentu
– 27.11. 2022r.-


Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. To czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem. Na Mszy Św. o godz. 7.30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Również będzie poświęcona woda św. którą w naczyniu można zabrać do domu.
Msza Św. Roratnia będzie sprawowana o godz. 7.00 – we wtorek i czwartek, o godz. 18.00 – w poniedziałek, środę i piątek. Dziękujemy za ufundowanie nagród dla dzieci biorącym udział w Roratach: Państwu Katarzynie i Sebastianowi Chrapek, Pani Krystynie, Państwu Annie i Mieczysławowi Hanzel, Bóg zapłać.
-w środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja, Apostoła,
-w sobotę, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,

W nadchodzącym tygodniu przypadają: I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w poniedziałek dla uczniów po lekcjach, również przez cały tydzień przy Mszy Św. i w piątek od godz. 16.00.

W piątek od godz. 16.00 będzie możliwość Adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy przed Panem Jezusem.
W I-y piątek, 2. XII. od godz. 8.30 zostaną odwiedzone osoby w domu z posługą Sakramentalną. W ostatnim tygodniu przed Świętami Boży Narodzenia, będą odwiedziny tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.

Wizyta duszpasterska-kolęda.
– Sobota, 3.XII.22 – od godz. 9.00 –ul. Cieszyńska, ul. Siewna i ul. Główna,
– Niedziela, 4.XII.22 – godz. 13.00- ul. Karnowiec- prawa strona.

Harmonogram odwiedzin duszpasterskich >>tutaj>>

Podczas kolędy tradycyjnie będzie wspólna modlitwa z rodziną, pokropienie wodą św. mieszkania, rozmowa z członkami rodziny … Z kolędą przybędzie ksiądz z ministrantami. Pomóżmy w kolędowaniu, tzn. pokierujmy, wskażmy następną rodzinę, gdzie przyjmują kolędę. Nowe domy podczas kolędy będzie można poświęcić. Uczniowie pokażą swój zeszyt do religii. Prosimy o podwiezienie do pierwszego domu. 

Dziękujemy za czystość kościoła naszego na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom z . i za złożoną ofiarę na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy mieszkańców ul. ul. Pogwizdowska 14, Cieszyńska 21, Jastrzębska 23, 64, 68, 103 i 106 Odsyłam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Bość niedz., Mały G. N.