Skip to content

Ogłoszenia duszpasterskie

(26.06.2022 r. –03.07.2022 r.)

Dziś 13 niedziela zwykła. 

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

   Komentarz liturgiczny: Zostawiliśmy nasze zajęcia, codzienne sprawy, prace, radości i smutki i przychodzimy na Eucharystię. Pełni radości za dar odkupienia ofiarowany nam przez Jezusa Chrystusa wyrażamy naszą wolę pójścia za Nim. Pan domaga się od nas wierności naszemu powołaniu. A naszym powołaniem jest stała gotowość do powiedzenia Chrystusowi „tak”.     

    Liturgiczne obchody tygodnia:

  • we wtorek, 28 czerwca, przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
  • w środę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze św. o godz.7.00 i 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na Świętopietrze.   

   W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.

   W pierwszy piątek, po porannej Mszy św. odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, których uprzednio zgłaszamy u pana kościelnego w zakrystii. O godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie której zostanie odprawione nabożeństwo do NSP Jezusa.

   Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych codziennie przed Mszą św.,

                           dla dzieci szkoły podstawowej w piątek, o godz.16 00, kl. I, II, II i IV,

                                                                                    o godz.16.30, kl. V, VI, VII i VIII.

                                                     dla młodzieży szkół średnich w piątek, od godz.17.00.

   Trwają wakacje. Niech dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci będą one okazją do umocnienia i pogłębienia naszej wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas Stwórca. Zechciejmy do Niego, podczas wakacji i urlopów otworzyć nasze serca i umysły, jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

   Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 2 lipca, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Lipowej 4 i 12, Długiej 1 oraz Kwiatowej 13 i 17. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła. 

   W przyszłą niedzielę, 3 lipca, przypada 14 niedziela zwykła. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.

   Ufna i wytrwała modlitwa jest zawsze wysłuchana. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w codziennej modlitwie.