Ogłoszenia duszpasterskie

(17.06.2018 r. – 24.06.2018 r.)

Dziś przypada 11 niedziela zwykła.

Kolekta przeznaczona jest na kościół.

Komentarz liturgiczny: W ten dzień świąteczny gromadzimy się na sprawowaniu Eucharystii, aby posilić się Bożym słowem oraz Ciałem i Krwią Chrystusa. Czynimy Tak, ponieważ doświadczamy, że bez Boga rzeczywiście nic nie możemy uczynić, a życie w Jego królestwie jest najlepszą decyzją, jaką człowiek może podjąć w swoim życiu.

Liturgiczne obchody tygodnia

  • w środę, 20 czerwca, przypada Między narodowy dzień Migranta i Uchodźcy,
  • w czwartek, 21 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

Okazja do spowiedzi dla dzieci szkoły podstawowej w środę, 20 czerwca, po lekcjach w szkole. Dla dzieci, które były do Wczesnej i I-Komunii św. w środę od godz.17.30.

W piątek, 22 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego.

O godz.8.00 Msza św. w intencji Dzieci, Młodzieży, Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, na którą serdecznie zapraszam.

W dniach od. 6 do 11 sierpnia odbędzie się XXVII Piesza Pielgrzymka z Cieszyna do Częstochowy na Jasną Górę. Zapisy są przyjmowane do końca czerwca, po każdej Mszy św. w zakrystii. Bliższe informacje o pielgrzymce zawarte są na plakacie w gablotkach.

Bóg zapłać za skoszenie trawy wokół kościoła i przy budynku probostwa. Dziękuję panu Edwardowi za przywiezienie opału na zimę do kościoła i na Farkę. Dziękuję nowożeńcom Maziec – Mazurek oraz Miech – Witoszek za ofiarowane kwiaty do kościoła a sprzątającym za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 23 czerwca, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Leśnej 7 i 15, Lipowej 15, Miodowej 9 i 11 oraz Cichej 5, 7 i 26. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, kolekta na opłacenie energii elektrycznej a dziś po Mszy św. przed kościołem, zgodnie z zapowiedzią, zbiórka ofiar na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Bóg pragnie nas umocnić swoim błogosławieństwem na trud budowania Jego królestwa już tu na ziemi.