Ogłoszenia duszpasterskie

 

( 18.08.2019 r. – 25.08.2019 r.)

   Dziś 20 niedziela zwykła.

   Kolekta przeznaczona jest na kościół.

   Komentarz liturgiczny: Gromadzi nas na świętej Wieczerzy nasz Pan Jezus Chrystus. Jedynie On przekazuje pełną prawdę o życiu i zbawieniu. Służyć Jemu, to służyć najwyższym wartościom. Niech więc w służbie dla prawdy umacnia nas Chrystus i niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem poznania prawdy Bożej.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • we wtorek, 20 sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
  • w środę, 21 sierpnia, przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  • w czwartek, 22 sierpnia, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
  • w piątek, 23 sierpnia, przypada wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy,
  • w sobotę, 24 sierpnia, obchodzimy uroczystość św. Bartłomieja, apostoła, Patrona naszego kościoła.

    Rodziców tegorocznych dzieci wczesno i I-komunijnych zapraszam przed odpustem we wtorek, 20 sierpnia, o godz.16.00, do skoszenia trawy wokół kościoła i przy budynku probostwa oraz uporządkowania obejścia kościoła.

   W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, apostoła, Patrona naszego kościoła i naszej parafii.

Msze św. w uroczystość parafialną będą o godz.: 7.00, 9.00 i suma z procesją teoforyczną wokół kościoła o godz. 11.00. Nieszpory odpustowe, o godz. 16.00.

Kazania wygłosi ojciec Symplicjusz Sobczyk, franciszkanin z Jabłonkowa.

   Chciejmy dobrze, po Bożemu, przeżyć ten szczególny dzień dla naszej wspólnoty. Najważniejszym jest przygotowanie duchowe naszych serc przez pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty.

   Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w piątek, 23 sierpnia, od godz. 8.30, których uprzednio zgłaszamy u pana kościelnego w zakrystii.

   Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz

                                     – w piątek, o godz. 16.00, dzieci klasy I, II, III i IV

                                                       o godz. 16.30, dzieci klasy V, VI, VII i VIII,

                                                       o godz. 17.00, młodzież szkół średnich,                                                                                                                        

                                 –  w sobotę, od godz. 16.30, dorośli.                               

   W uroczystość odpustową zapraszam wszystkich parafian i gości do licznego udziału we Mszy św. Na sumę z procesją teoforyczną wokół kościoła zapraszam chór kościelny, poczty sztandarowe, orkiestrę, panie i dziewczęta w strojach regionalnych, dzieci wczesno i I-komunijne w strojach liturgicznych oraz dziewczynki do sypania kwiatków.

    Dziękuję panu Czesławowi Morawcowi za przycięcie krzewów ozdobnych przy budynku probostwa a paniom za okopanie róż przy kościele. Bóg zapłać paniom za złożenie ofiary na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 24 sierpnia, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Kostkowickiej 57 oraz Skoczowskiej 1, 12, 19, 25, 74 i 76. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W uroczystość odpustową, 25 sierpnia, kolekta na kościół a dziś po Mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na orkiestrę, która zagra w dzień odpustu podczas procesji.

        Powołani do prawdy Ewangelii i obdarowani pomocą Boga oraz jego błogosławieństwem idźmy, by wiernie pełnić swoje powołanie.