Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkiego Postu, 3 III 2024 r.

Składka z dzisiejszej niedzieli, 3 marca, przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

W poniedziałek, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza, królewicza.

W tym tygodniu będziemy się modlić o dar powołań do służby w Kościele z racji pierwszego czwartku miesiąca.

Drogę Krzyżową Pana Jezusa przeżywamy w piątek od godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. W najbliższy piątek prosimy Różę Różańcową o poprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. 

Za troskę o czystość kościoła oraz złożoną ofiarę dziękujemy mieszkańcom z ul. Kostkowickiej 57 oraz ul. Skoczowskiej 1, 25, 74, 76. 

Za tydzień, 2. marca, o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Rudowskiej 38, 51 oraz ul. Akacjowej 40, 53, 60, 61, 74.

Dziękujemy z posadzenie kwiatów do doniczek przy wejściu do kościoła Pani Magdalenie Bielesz oraz Paniom A. i M. Hanzel. 

Z Caritas nasza parafia otrzymała 80 Świec - Paschalików, które są do nabycia w zakrystii. Zapalić je możemy w kościele, w Wielką Sobotę, podczas liturgii wielkosobotniej, w naszych domach podczas modlitwy rodzinnej, a także na grobach bliskich zmarłych. Na Paschaliku znajduje się symbol zmartwychwstania Pana Jezusa. 

6 MARCA, ŚRODA PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. BĘDZIE SPOTKANIE KRĘGU BIBLIJNEGO.

TEMATEM ROZWAŻANIA BĘDZIE EWANGELIA Z IV NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU. Zapraszamy chętnych.

Dziękujemy p. Dariuszowi Walek za przegląd gaśnic, które są w budynkach parafialnych. 

Prasa katolicka: Niedziela-10 egzemplarzy, Gość Niedzielny-10 egzemplarzy – dodatek o Wielkim Poście - 12 zł, Mały Gość Niedzielny. Inne pisma zabieramy gratis. 

W przyszłą niedzielę, 10 marca ofiara inwestycyjna z uwzględnieniem remontu salki przy plebanii. 

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik trwają  do 7 kwietnia 2024 r. w wyznaczonych miejscach naszej diecezji. W szczególności można się zapisać w Cieszynie, w parafii Św. Marii Magdaleny. Można też zapisywać się za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl

Umocnieni Eucharystią, Słowem Bożym i Bożym błogosławieństwem trwajmy przy Jezusie i nie ustawajmy w drodze do nieba.