Ogłoszenia duszpasterskie

(28.05.2023 r. - 04.06.2023 r.)

Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 28 maj 2023 r.

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Św., popularnie nazwana Zielonymi Świątkami, obchodzona Pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Dziękujemy rodzicom dzieci I-o Komunijnych za przygotowanie dzieci do I Kom. Św., ubiór kościoła, za złożoną ofiarę na kościół w wysokości 1000 zł.

Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Św., w którym przeżywamy święto NMP Matki Kościoła. Składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. Rozpoczyna się czas Zwykły, który potrwa aż do soboty przed tegorocznym adwentem.

We wtorek, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.

W środę, 31 maja - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy maryjne Nabożeństwa majowe.

W czwartek, 1 czerwca - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę, 3 czerwca - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypadają: I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.

Okazja do spowiedzi w poniedziałek po lekcjach uczniów. Ks. będzie oczekiwał. Serdecznie zapraszam. Przez cały tydzień przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. W piątek od godz. 18.00 Msza pierwszopiątkowa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa . Od godz. 17.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu.

W sobotę, 3. VI. Po Mszy Św. będzie naboż. ku czci Niepok. Serca NMP i spotkanie Róż Różańcowych.

Osoby starsze, chore odwiedzi kapłan w piątek od godz. 8.30

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

10 czerwca (sobota) będzie pielgrzymka dzieci I Komunijnych z opiekunami na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.45. Są wolne miejsca.

W sobotę po Mszy Św. godz.8.00 na farce odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych oraz Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za czystość kościoła na dzisiejszą niedzielę Rodzicom młodzieży z Bierzmowania i skoszenie trawy przy kościele i plebanii. W przyszłą sobotę, 3. VI prosimy mieszkańców ul. Słoneczna 10, 22, 34, 36, Kostkowicka 4

Prasa katolicka jest dostępna: Gość Niedz., Niedziela.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy otwierając się na działanie Ducha Św. byli zdolni świadczyć o Chrystusie każdego dnia.