Ogłoszenia duszpasterskie

11. Niedziela Zwykła, 16 VI 2024r

Ewangelista Marek prowadzi nas dziś na pole, gdzie szumią i pachną dojrzałe kłosy zboża. Złożyło się na to wiele elementów. Praca siewcy, a przede wszystkim Wszechmoc Boga, który zsyła wodę, wiatr, słońce i daje wzrost. Podobnie jest ze Słowem Bożym, które Bóg zasiewa w naszym sercu.

W dzisiejszą niedzielę, 16 czerwca, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie.

W poniedziałek, 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W piątek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III. piątku miesiąca. Koronką pomodlimy się przed Mszą św.

W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów oraz wychowawców i wszystkich związanych z Edukacją na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00. Uczestniczeniem we Mszy św. zakończmy czas nauki i rozpocznijmy wakacje z Bogiem w stanie łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi św. będzie przez cały tydzień przed Mszą św. oraz w środę od godz. 16.30 do godz. 18.00. Pamiętajmy w wakacje o codziennej modlitwie, coniedzielnej Mszy św. a także korzystajmy z mediów katolickich (prasy, radia i telewizji).

Za troskę o czystość kościoła dziękujemy mieszk. z ul. Długiej 35, ul. Kostkowickiej 38; ul. Myśliwskiej 18; ul. Rajskiej 5 oraz ul. Rolnej 1.

Za tydzień, 22 czerwca, prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kościelnej 15, ul. Głównej 21, 23, 25 oraz ul. Rolnej 15.

Zapowiedzi przedślubne:

Walica Łukasz 

Parafia Św. Bartłomieja w Hażlachu

Sikora Sandra

Parafia Podwyższenia Krzyża w Kaczycach

Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, mały Gość Niedzielny oraz miesięcznik z Gościa Niedzielnego związany historią Kościoła.

Nasze wzrastanie wymaga dojrzałości. Bóg pragnie naszego dobra. Na czas wakacji pracy i odpoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.