Ogłoszenia duszpasterskie

 

(16.05.2021 r. –23.05.2021 r.)

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w naszej parafii także uroczystość I Komunii św.

    Kolekta przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

    Komentarz liturgiczny: Dziś z nadzieją w sercu, jesteśmy świadkami jak Pan Jezus wstępuje do nieba, aby zasiąść w królestwie niebieskim po prawicy Ojca. Nie jest to jednak nasze rozstanie z Nim, gdyż Jezus wstępuje do nieba wraz z ludzkim ciałem, wraz z naszą ludzką naturą. Jest to początek naszego życia w chwale nieba. Jezus obecny ciągle w codzienności naszego życia, pociąga nas do domu Ojca.

   Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w piątek, 21 maja, obchodzimy wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Jest to zarazem dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. W tym dniu nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz.17.30.
  • w sobotę, 22 maja, przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. W tym dniu przypada 26. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec).

   Trwa miesiąc maj, w którym czcimy Maryję i nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

   W środę, 19 maja, o godz.17.30, lectio divina – modlitwa słowem Bożym.  

   Przypominam, że w dalszym ciągu w okresie pandemii koronawirusa, podczas Mszy świętych i nabożeństw, aż do odwołania, w naszym kościele może przebywać jednocześnie 25 osób. Zachowujemy również stosowną odległość między sobą (1.5 metra). Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka).

 

   Dziękuję rodzicom dzieci I-komunijnych za gruntowne posprzątanie kościoła i jego obejścia, za skoszenie trawy wokół kościoła i budynku probostwa oraz za ofiarowane kwiaty do kościoła a państwu Joannie i Alkowi Mazurkom za ich ułożenie. Bóg zapłać sprzątającym za ofiarowane pieniądze na kwiaty, posprzątanie kościoła i przygotowanie go na przeżycie dzisiejszej liturgii. W sobotę, 22 maja, do sprzątania naszej świątyni zapraszam rodziny mieszkające przy ulicach: Myśliwskiej 58, 59, 76, 101 i 104 oraz Leśnej 13. Rodziny te nie kupują kwiatów do kościoła.

   W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na kościół.

   Dziękuję Parafianom za tak wiele przejawów życzliwości i wzajemnego wsparcia. Składam serdeczne „Bóg zapłać”, za każdą Waszą ofiarę, przekazywaną przelewem na konto parafialne lub też w inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

   „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Bóg pragnie nas umocnić swoim błogosławieństwem na trud budowania Jego królestwa już tu na ziemi.