Skip to content

Ogłoszenia duszpasterskie

(22.01.2023 r. –29.01.2023 r.)

III Niedz. Zwykła – 22 styczeń 2023 r.

Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, dzisiejsza niedziela, 22 stycznia obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Również dzisiaj, 22 stycznia jest
Dzień Dziadka. Naszym Seniorom życzymy Bożego błogosławieństwa i pamięć modlitewną.

Dzisiaj, 22 stycznia po Mszy św. o godz. 10.30 będzie spotkanie rodziców dzieci I-o komunijnych. Zapraszamy.
-we wtorek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
-w środę, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła,
-czwartek, 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce.
-w sobotę, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
Dziękujemy za czystość kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom z ul.Główna 47, 48, Rolna 9, 11, Spokojna 10. i za złożoną ofiarę na kościół. Bóg zapłać. Za tydzień, 28. I. – prosimy mieszkańców ul. ul. Główna 1, 6, 17, 24, Lipowa 6.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Róż Różańcowych na Mszę Św. w dniu 28 stycznia /sobota/ o godz. 8.00 po której zapraszamy na spotkanie opłatkowe na farce. Zelatorki ADS i Róż Różańcowych.

Przyszłą niedzielę, 29 stycznia będzie u nas gościł zespół muzyczny: PULS BOGA. Członkowie chóru będą śpiewać kolędy podczas Mszy św. porannej i o godz. 10.30. Po Mszy św. będzie koncert kolęd. Zespół przybędzie z żywiecczyzny. Serdecznie zapraszam parafian i gości. Prasa katolicka: Niedziela, G. N. i Mały G. Niedz.

Wizyta duszpasterska-kolęda:
Dzisiaj, 22. 01. 2023. – Niedziela – godz. 13.00 – Osiedle, Strumień.
Dodatkowa kolęda, 28. I. – sobota od godz. 13.00 dla rodzin, które dotychczas z różnych powodów nie miały kolędy. Proszę taką wolę odwiedzenia rodziny z kolędą przez księdza zgłosić do piątku – tj. do 27.I. 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli księdza z ministrantami z kolędą. Dziękuję wszystkim: kierowcom, którzy podwozili kolędników na trasę i po trasie. /było to nieraz kilka godzin/. Dziękuję za rozmowy, za sugestie dotyczące naszej parafii, za każdy poczęstunek. Dziękuję za złożone ofiary dla księdza, ofiary „na kościół”, dla ministrantów. Bóg zapłać.