Zmartwychwstanie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Jak łza spod rzęs

Wypłakana skrycie

Tak śmierć ma sens

I ma sens życie

Ma sens...

Słowa „Tryptyku Rzymskiego” św. Jana Pawła II stały się mottem kazania wygłoszonego podczas uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w niedzielę 5 kwietnia 2015 r. Ksiądz proboszcz Andrzej Papoń mówił o sensie życia, o konieczności dążenia do tego, co w górze i o tym, jak często oczy nasze „są na uwięzi” i nie rozumiemy wielu otaczających nas spraw i wydarzeń. Nie zauważamy ich sensu i znaczenia. Tymczasem w innym świetle widzimy wszystko, co staje się naszem udziałem, kiedy właściwie odczytamy prawdę o zmartwychwstaniu. Ona daje prawdziwą radość.

Parafianie starannie przygotowali się na Święta, dbając także o zewnętrzny wyraz przeżyć o charakterze duchowym. Ksiądz Proboszcz na zakończenie uroczystej Mszy świętej dziękował wielu osobom, wśród których znalazła się m. in. służba liturgiczna, panowie kościelni, chór prowadzony przez pana Mieczysława Gorasa, osoby dbające o wystrój kościoła, strażacy, którzy pełnili wartę przy Bożym Grobie, wpisując się tym samym w dawną tradycję znaną poprzednim pokoleniom.

Mieszkańcy Hażlacha i goście, którzy odwiedzili naszą parafię świętowali pamiątkę dnia, w którym dzięki zmartwychwstaniu Proroka z Galilei, Mistrza i Nauczyciela, jasnym się stało, że i śmierć ma sens, i ma sens życie.  

Joanna Jurgała-Jureczka

Rezurekcja Uroczystość Pierwszej Komunii

Podobne artykuły