Życie sakramentalne

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Chrzty odbywają się na Mszy św. w sobotę wieczorem lub w niedzielę o godz.10.30.
Termin chrztu uzgadniają rodzice z księdzem proboszczem w kancelarii parafialnej na dwa tygodnie przed wybrany terminem. Przy zgłoszeniu dziecka do chrztu św. rodzice przynoszą:
- akt urodzenia dziecka z USC,
- dane chrzestnych (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania).
Jeśli rodzice nie należą do parafii św. Bartłomieja w Hażlachu a chcą ochrzcić dziecko w tutejszej parafii przynoszą zgodę swego proboszcza na chrzest dziecka. Rodzicami chrzestnymi mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakramenty św. inicjacji chrześcijańskiej: chrzest, bierzmowanie i Komunię św.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Katecheza przedmałżeńska dla młodzieży pierwszych klas szkół średnich odbywa się w roku szkolnym w II i IV poniedziałek miesiąca, o godz.18.00, na Farce.
Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowanym ślubem w celu spisania protokołu przedślubnego (dzień i godzinę ustalają z księdzem proboszczem).
Narzeczeni przynoszą ze sobą:
- metrykę chrztu św. (świeżej daty, ważna trzy miesiące)
- świadectwo z ostatniej klasy katechizacji
- 3 formularze z USC do ślubu konkordatowego
Nauki przedślubne odbywają się w naszym dekanacie w parafii św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, w trzecim miesiącu kończącego się kwartału, w drugi, trzeci i czwarty piątek miesiąca, o godz.19.00, w kościele.

 

SAKRAMENT POKUTY

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

 

SAKRAMENT CHORYCH

Odwiedziny chorych i starszych parafian odbywają się w I piątek miesiąca od godz.8.30. Należy ich uprzednio zgłosić w kancelarii parafialnej lub po Mszy św. w zakrystii. W nagłych i poważnych przypadkach o każdej porze.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Przygotowanie przy parafii obejmuje młodzież klas ósmych w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca roku szkolnego, o godz..18.00, na Farce.

 

POGRZEBY

Pogrzeb zgłaszamy w kancelarii parafialnej przynosząc akt zgonu z USC oraz zaświadczenie o przyjętych przed śmiercią sakramentów św. (gdy zgon nastąpił w szpitalu).