Zaproszenie do Rychwałdu

23 września, w sobotę, nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rychwałdu do Bazyliki Św. Mikołaja - Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, gdzie znajduje się łaskami słynący Wizerunek Matki Bożej oraz do położonej obok Łękawicy, skąd pochodził jeden z misjonarzy zamordowanych w Peru w 1991 roku, błogosławiony już dziś Ojciec Michał Tomaszek.

W Bazylice w Rychwałdzie ,o godz. 11 tej. będzie uroczysta Msza św. dla pielgrzymów, namaszczenie rychwałdzkim olejkiem radości, modlitwa na Ścieżce Siedmiu Radości Matki Bożej, zwiedzanie okolicy, możliwość zakupu ziół Ojca Grzegorza Sroki.

W pobliskiej Łękawicy, gdzie urodził się Błogosławiony Michał Tomaszek zwiedzimy pokój pamięci Ojca Michała, w Jego domu rodzinnym, w miejscu, w którym mieszkał, modlił się, a także kościół parafialny, gdzie był ochrzczony, cmentarz, na którym znajduje się symboliczny grób Błogosławionego.

Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 8.45, przewidziany powrót ok. godz.17.30.

Koszt pielgrzymki to 55 zł. Obejmuje on przejazd i ubezpieczenie.

Zapisy w zakrystii oraz u Irminy Raszka-Ciemała tel.500 810 255.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce - wierząc, że to zaproszenie kierowane jest do każdego z nas, od samej Matki Bożej Rychwałdzkiej i Błogosławionego Ojca Michała Tomaszka, który w dniu 23 września obchodziłby swoje urodziny.

Świętość - to przyjaźń z Bogiem. Odpust 2023 Świętość - to przyjaźń z Bogiem. Odpust 2023

Podobne artykuły