Bł. Carlo Acutis

12 marca nastąpi w naszej parafii wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa (1991-2006). To współczesny błogosławiony nastolatek z Włoch, który zasłynął z miłości do Eucharystii. Urodził się w Londynie, gdzie w związku z pracą przebywali jego rodzice. Wkrótce rodzina wróciła do Mediolanu. W tym mieście w 1998 roku Carlo przyjął wczesną I Komunię Świętą. Od tej pory, jako dziecko, a później nastolatek, każdego dnia starał się znaleźć czas na udział we Mszy Świętej oraz adorację Najświętszego Sakramentu. To uważał za najszybszą drogę do nieba. „Być zawsze zjednoczonym z Jezusem – to mój program życia” – mawiał.

Miłość do Jezusa i Maryi wyrażał przez czynną miłość bliźniego. Choć należał do zasobnej rodziny, żył skromnie, a już jako kilkuletni chłopiec posiadanymi środkami dzielił się z biednymi. Mama Carla, pani Antonia, opowiada, że często sam organizował pomoc dla osób pozbawionych domu. Jego wielkoduszność i serdeczność zjednywała serca innych oraz otwierała na Boga.

Zmarł w wieku 15 lat na białaczkę, cierpienie ofiarując w intencji papieża i Kościoła.


*       *      *

W lutym bieżącego roku delacja młodzieży wraz z  katechetką wyruszyła w podróż do Krakowa, a konkretnie do Kościoła pw. Niepokalanego Serca Maryi, aby odebrać relikwie Błogosławionego Carlo  Acutisa. To człowiek, dla którego Komunia Święta była zawsze na pierwszym miejscu. Postanowił sobie, że chce być misjonarzem Eucharystii. Jak postanowił tak zrobił. Carlo Acutis był założycielem wielu stron internetowych, które mówiły o cudach Eucharystycznych, ale także o Świętych, którzy byli dla niego mocną inspiracją. Był człowiekiem nie tylko utalentowanym informatycznie, ale także umiał organizować różne przedsięwzięcia, które poszerzały wiedzę ludzi o Eucharystii. Najbardziej znanym projektem tego typu była wystawa na temat Cudów Eucharystycznych, nad którą pracował ponad 2 lata. Wystawa została ukazana na 5 kontynentach i pomogła w propagowaniu nauki o Chrystusie. Jego najsłynniejszymi słowami były “ Eucharystia jest moją autostradą do nieba’’. Zmarł w wieku zaledwie 15 lat na białaczkę. Carlo napisał na chwilę przed śmiercią: „Umieram szczęśliwy, ponieważ nie zmarnowałem nawet minuty swojego życia na to, co nie podobało się Panu Bogu”. Jego beatyfikacja odbyła się 10 października 2020 roku w Bazylice św. Franciszka z Asyżu. Błogosławiony Carlo jest wzorem dla młodych ludzi, którym pokazał, że pomimo młodego wieku można wiele zdziałać jeśli się tego chce i czuje powołanie.”

/Sz.I./

*       *      * 


Polecamy materiały o bł. Carlo:


Źródło zdjęcia: www.carloacutis.com

Rekolekcyjne wędrowanie z Bogiem Wizytacja kanoniczna

Podobne artykuły