Boże Narodzenie 2022

Słowo Ciałem się stało…

Modlitwą jutrzni w wigilijną noc rozpoczęło się świętowanie Bożego Narodzenia. Dwanaście uderzeń gongu wprowadziło w liturgię Mszy Świętej, na początku której Ks. Proboszcz uroczyście złożył figurkę Dzieciątka Jezus do żłóbka. 

Podczas homilii duszpasterz podkreślił, że ta jedyna noc jest niezwykła, wyjątkowa, gdy zamiast spać, przychodzimy do kościoła, by modlić się z aniołami, pasterzami, adorować Boże Dziecię. Ludzie spieszą, by zobaczyć nie-ziemskie światło, bijące z betlejemskiej stajenki. Bóg oddał się w ręce ludzi. 

Do prologu z Ewangelii św. Jana nawiązał ks. Proboszcz podczas świątecznej homilii. Radość wynikająca z faktu, że Słowo Ciałem się stało, nieogarnione ludzkim umysłem wydarzenie, niesie z sobą też prawdę o tych, do których Aniołowie w Betlejem zanieśli „radosny telegram”. Ludzie prości, pasterze, okazali się najbardziej godni, żeby poznać królewską nowinę. Po czasie adwentowego oczekiwania, w hażlaskim kościele zabrzmiały kolędy, stanęły przystrojone choinki i stajenka. Na jednej z choinek i pod nią umieszczone zostały serduszka wykonane przez dzieci, które brały udział w tegorocznych Roratach.

 

Podziękowanie dla Pana Eugeniusza Gabzdyla Parafialne jasełka

Podobne artykuły