Modlitwa z Ojczyznę

W piątek 11 listopada w naszym kościele została odprawiona Msza święta, podczas której modliliśmy się w intencji Ojczyzny w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w niej m. in. wójt gminy Hażlach, Grzegorz Sikorski i przewodnicząca Rady Gminy, Bożena Bury. Ksiądz kan. Andrzej Papoń podczas homilii zwrócił uwagę na to, że święto to przypada w dniu św. Marcina. Przypomniał jego postać i podkreślił, że jego cechą szczególną było to, że potrafił dzielić się z innymi, rozumiał istotę słów Chrystusa, który mówił: „byłem głodny, a daliście mi jeść, byłem spragniony, a daliście mi pić”. Ksiądz Proboszcz przywołał historyczne wydarzenia i okoliczności odzyskania niepodległości po długim czasie niewoli i powiedział: „ten dom, któremu na imię Polska trzeba nam budować na wartościach”.

Piątek, 11 listopada był też pierwszym dniem Nowenny przed jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Po Mszy świętej odbył się zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu koncert pieśni patriotycznej. Dyrektor GOK, Wojciech Kasztura, zapowiadając występ chórów ze szkół w Hażlachu i Pogwizdowie, zacytował słowa św. Jana Pawła II, który mówił: „Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo”.

Powróćmy do pięknej tradycji wspólnego śpiewania, aby uczcić tę, co nie zginęła” – powiedział W. Kasztura zachęcając do aktywnego uczestniczenia wszystkich obecnych w kościele w koncercie pieśni patriotycznej.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
Nasza pomoc niezbędna Roraty 2016

Podobne artykuły