Niedziela Palmowa 2016

20 marca w tym roku przypadła Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień i upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia od wieków święcone są gałązki palmowe. W naszej parafii zarówno dużą palmę stojącą przed ołtarzem, jak i małe palmy, w które można było zaopatrzyć się przed wejściem do kościoła, przygotowuje grupa pań (w tym roku: Jadwiga Pszczółka, Joanna Kasztura, Daniela Probst, Wanda Konieczny, Józefa Szatanik, Genowefa Szajter, Maria Galeja, Jadwiga Stuchlik, Krystyna Czudek, Krystyna Michalik i Kazimiera Miły).

Chór parafialny wykonał pieśń postną oraz Pasje. W tym roku śpiewany był ewangeliczny opis męki i śmierci Chrystusa według św. Łukasza. Jego opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy, został odczytany na początku Mszy św. Oto jego fragment.:

Gdy jechał, słali swe płaszcze na drodze. Zbliżał się już do zbocza Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów poczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I wołali głośno:

Błogosławiony Król,

który przychodzi w imię Pańskie.

Pokój w niebie

i chwała na wysokościach”.

Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: „Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom”. Odrzekł: „Powiadam wam, jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą”.

Joanna Jurgała-Jureczka

Wybory do Rady Parafialnej Wielki Czwartek 2016

Podobne artykuły