Podziękowanie za tegoroczne zbiory

W niedzielę 4 września dziękowaliśmy za tegoroczne zbiory. Ks. kan. Andrzej Papoń, proboszcz parafii odprawił Mszę świętą w intencji parafian, zwłaszcza w intencji rolników.

Boże, z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy” – śpiewaliśmy tego dnia wyrażając wdzięczność za tegoroczne zbiory i prosząc o opiekę nad tymi, którzy dbają, żeby nie zabrakło nam chleba.

Podczas homilii Ksiądz Proboszcz zwrócił uwagę, że ktoś, kto kupuje chleb w supermarkecie nie koniecznie zdaje sobie sprawę z tego, o czym doskonale wiedzą rolnicy, mianowicie o zależności ich pracy od ziemi, od pogody, od Boga. Do Boga więc zwracają się rozumiejąc, że od Niego wszystko zależy i że Jemu właśnie należy przede wszystkim podziękować.

Wdzięczność wyraził też na zakończenie uroczystości ks. Andrzej Papoń zwracając się bezpośrednio do rolników parafii i podziękował za ich pracę i trud.

Msza święta miała uroczysty charakter, przed ołtarzem stanęły poczty sztandarowe, zaśpiewał chór, nie zabrakło też kobiet i dziewczyn w strojach regionalnych. Uroczysty charakter miała także procesja z darami.

Jak co roku, ołtarz główny i boczne ołtarze zostały udekorowane płodami ziemi, a wieniec dożynkowy, tym razem w kształcie serca, wykonała pani Ewa Gazurek.

Po mszach świętych przed kościołem można było kupić tradycyjne kołacze. Młodzież i dzieci w ten sposób zbierają dobrowolne ofiary, dzięki którym będzie można rozpocząć remont pomieszczeń w Domu Katechetycznym (tzw. farce).

W szkole Jezusa Biskup Roman Pindel w hażlaskiej Szkole

Podobne artykuły