Sierpniowe pielgrzymowanie

W piękne sierpniowe przedpołudnie, nasi parafianie mieli okazję wyruszyć w pielgrzymkowy szlak do Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie. W tej pięknej Bazylice uczestniczyli w Eucharystii, która w sobotnie południa  połączona jest z obrzędem namaszczenia przez kapłanów rychwałdzkim olejkiem radości.
Wcześniej w Łękawicy poznawali osobę bł. o. Michała Tomaszka – pochodzącego z tej miejscowości franciszkanina, który poniósł męczeńską śmierć podczas pełnienia posługi misyjnej w Pariacoto w Peru. Oprowadzani przez siostrzeńca zakonnika, pątnicy mogli wysłuchać pasjonującej opowieści o dzieciństwie, początkach drogi zakonnej franciszkanina, misji w Peru, wreszcie o tym, jak rodzina przeżywała wiadomość o męczeństwie o. Michała i jak nieustannie dochodzą do niej słuchy o cudach wyproszonych przez ich błogosławionego krewnego.
Po czasie wolnym w centrum Żywca, na koniec pielgrzymi odwiedzili też z miejscowym wikarym zabytkową świątynię pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji pełni ona funkcję konkatedry.

Zaproszenie Zyskaj odpust w odpust

Podobne artykuły