Uroczystość Bożego Ciała 2021Na pierwszy czwartek czerwca przypadła w roku 2021 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana powszechnie jako uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia w sposób szczególny dziękujemy Chrystusowi za dar Eucharystii. Uwielbiamy Go za cud Jego widzialnej i realnej obecności  w znaku Chleba i Wina.

Chrystus mówi: Ja jestem waszym chlebem, waszym nasyceniem. Uroczystość Bożego Ciała ma nas mobilizować, by być dobrym jak chleb. Podczas każdej Mszy Świętej poznajemy Miłość, doznajemy miłości, zaczynamy kochać. Stajemy się żywą monstrancją, która ma ukazywać Chrystusa światu. Chrystus pragnie wejść w naszą codzienność, nas błogosławić, posłać nas, byśmy zanieśli Go do drugiego człowieka. By było każdego dnia – Boże Ciało.

Wraz z pozostałymi wiernymi, w obchodach uroczystości wzięły udział dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej oraz obchodzące rocznicę.
W hażlaskiej parafii po każdej z Mszy Świętych celebrowane było nabożeństwo Eucharystyczne. W jego ramach znalazła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Jubileuszowy Rok Ignacjański Odpust 2021

Podobne artykuły